Menü Kapat

V for Vendetta Hakkında Bilmediğiniz (Muhtemelen) 10 Şey

Alan Moore’un yazmış olduğu V for Vendetta çizgi romanı yaklaşık 12 sene önce Wachowski kardeşler tarafından sinemaya uyarlanmıştı. Filmi James McTeigue yönetmişti ve başrollerinde ise Natalie Portman ve Hugo Weaving yer almıştı.V for Vendetta hakkında bilmediğiniz 10 şey;


1- Üç Matrix filminden sonra Andy ve Larry Wachowski Vendetta hikayesini projeye başlamadan yazmaya başladılar. Yönetmenliği Matrix’teki yardımcı yönetmene verip filmin prodüksiyonunu yaptılar.
2- James Purefoy normalde V karakterini canlandıracaktı fakat 6 hafta sonra filmi bıraktı. Maskeli bir karakteri canlandırmakta sorunlar yaşıyordu.
3- Natalie Portman saç kesimi sahnesinin gerçekçi olmasi için saçı gerçekten kesilirken o sahneyi çektirmiştir.


4- Natalie Portman, James McTeigue ile daha önce Star Wars: Episode 2’de çalışmıştır. 

5- Kapalı alan sahneleri Almanya’daki Babelsberg stüdyolarinda çekilmiştir. Aynı tarz mesajları veren Metropolis filmi de daha önce orada çekilmişti.
6- Yüzlerce maskeli insanın olduğu sahne Londra Whitehall bölgesinde 4 gecelik bir çekim ile yapıldı.7- Filmin finali Londra Metro bombalamasına benzediği için bir çok eleştiri almıştı.


8- Alan Moore Watchmen gibi bu V filmindende isminin çıkarılmasını ve filmden gelen olumlu sözlerden uzak durmak istediğini açıkladı.
9- 54 milyon dolara çekilen film Amerika’da 70 diğer ülkelerde 64 milyon dolar hasılat elde etti.

10- The Guy Fawkes maskesi V filminden sonra ünlendi ve protestolarda en çok kullanılan eşyalardan biri oldu.

Bizden şimdilik bu kadar. Düşüncelerinizi yorumlarda veya sosyal medyada bizlerle paylaşmayı unutmayın! Esen kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir