Menü Kapat

Tomb Raider Fragmanı: Lara Croft Gerçek Kaderini Benimsiyor

Lara Croft neredeyse genç bir kızken ortadan birdenbire kaybolan egzantrik maceracı babanın asi kızıdır. Lara 21 yaşında, Doğu Londra’da yaşayan, bisikletle kuryelik yapan ve zar zor kirasını ödeyen amaçsız genç bir kızdır. Azimle kendi yolunda ilerlerken, babasının gittiğini kabullenmediği gibi bıraktığı mirası da reddetmektedir. Gerçeklerle yüzleşerek ilerlediği hayatında babasız 7 yıl geçmiş ve Lara sonunda onu babasının gizemli ölümüne götürecek şifreleri çözmesini sağlayan şeyin ne olduğunun henüz farkında değildir. Bildiği herşeyi geride bırakan Lara, babasının son görüldüğü yere, efsanelere konu olmuş Japonya yakınlarında mistik bi aradada bulunan mezara doğru yola çıkar. Fakat bu görev onun için kolay olmayacaktır. Sadece adaya çıkmak bile yeteri kadar tehlikelidir. Bilinmeyene doğru çıktığı bu yolculukta Lara için karışısına hayatı boyunca bundan daha fazla zorluk çıkamazdı, bu garip olaylar karşısında elindeki tek silahı keskin zekası, gözü karalığı ve asi ruhundan başka hiçbirşeyi yoktu ve limitlerinin üzerine çıkmak için elinden geleni yapması gerektiğini o da biliyordu. Bu tehlikeli maceradan sağ olarak çıkarsa Tomb Raider olacaktı!

 Pelerin Dergi – Ocak 2018 #5

Warner Bros’tan, Metro Goldwyn Mayer pictures, Tomb Raider, genç ve cesur Lara Croft’un uluslarararası bir kahramana dönüşmesinin hikayesi. Filmin başrollerinde Oscar ödüllü Alicia Vikander (“Ex Machina,” “The Danish Girl”), Roar Uthaug’un yönettiği (“The Wave”), Oscar ödüllü Graham King ( The Departed) GK Films adı altında yapımcı. Yönetici yapımcılar ise Patrick McCormick, Denis O’Sullivan ve Noah Hughes.

 Pelerin Dergi – Ocak 2018 #5

Ayrıca filmde Dominic West (“Money Monster,” “300”), Walton Goggins (“The Hateful Eight,” “Django Unchained”), Daniel Wu (AMC’s “Into the Badlands”) ve Oscar adayı aktör Kristin Scott Thomas (“The English Patient”) karşımıza çıkarken filmin senaryosunu Geneva Robertson-Dworet ve Alastair Siddons yazarken, yönetmenlik koltuğunda Uthaug oturuyor.

Kamera arkasında ise fotoğrafçı George Richmond (“Mission: Impossible – Rogue Nation”); produksiyon tasarımı Gary Freeman (“Maleficent”), Oscar adayı editör Stuart Baird (“Skyfall,” “Gorillas in the Mist”); Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Colleen Atwood (“Fantastic Beasts and Where to Find Them”) ve kostüm tasarımcısı Timothy A. Wonsik (assistan kostüm tasarımcısı, “Free State of Jones,” “Iron Man 3”) karşımıza çıkarken müzikler ise Tom Holkenborg (“Mad Max: Fury Road”) tarafından yapılmakta.

Alicia Vikander’ın Lara Croft rolünde olduğu Tomb Raider, 16 Mart’ta sinemalarda. Yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. 

 Pelerin Dergi – Ocak 2018 #5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir