Menü Kapat

Netflix Uygulamasına ”Akıllı İndirme” Özelliği Geliyor

Netflix Mobil Geliştirme Başkanı Cameron Johnson, Netflix uygulamasına “Akıllı İndirme” özelliği geleceğini açıkladı. Akıllı İndirme özelliğine yanı sıra uygulamada dizi bölümleri için yaklaşık 30 saniyelik fragmanlar da barındıracak.

Anlaşılan Netflix, mobil uygulamasında yaptığı yeniliklerle beraber kullanıcılarına en iyi kaliteyi sunmaya devam ediyor. Netflix Mobil Geliştirme Başkanı Cameron Johnson, Netflix’in sunacağı yeni özellikleri Türkiye’den ilk Hürriyet’e açıkladı. Mobil Geliştirme bölümü olarak kullanıcıların tablet ve mobil cihazlarda en iyi çözünürlük ve en hızlı yükleme ile film/dizi izlemesini istiyor ve bunun için yeni geliştirmeler yaptıklarını kaydeden Johson, gelen yenilikler hakkında açıklamalarda bulundu.

Netflix Mobil Geliştirme Birimi olarak, kullanıcı deneyimini arttırmayı ve Android cihazlar ile iOS cihazlar arasındaki uygulama farklarını azaltarak, iki plaform kullancılarının deneyimlerini yakınlaştırmaya çalıştıklarını söyleyen Cameron Johnson, mobil platform ile diğer platform deneyimlerinin de benzer şekilde olması için çalıştıklarını ve bu kullanıcı deneyimlerini takip etmek, kullanıcılara daha iyi cevap verebilmek için Netflix’e yeni öğrenebilen bir uygulama geliştirdiklerini belirtti. 

Johnson, yeni Netflix uygulamasının kullanıcılara öneriler sunabilmek için kullanıcı deneyimlerini öğrenen şekilde geliştirilmeye çalışıldığını ve bunun üzerine yoğunlaştıklarını kaydetti. 30 saniyelik fragman özelliğinin 26 Temmuz’dan itibaren uygulamada kullanılabileceği açıklandı.Yeni geliştirilen Smart Download özelliği için Johnson “Herhangi bir cihazdan bir dizi izlerken, program sizin izlediklerinizi öğrenerek (anlayarak) izlediğiniz bölümleri yer kaplamaması için cihazınızdan siliyor. Cihazınız Wi-Fi ağına bağlandığında ise program otomatik olarak izlediğiniz dizinin bir sonraki bölümünü indiriyor. Bu sayede işten veya okuldan geldiğinizde dizinizin bir sonraki bölümü cihazınızda hazır şekilde sizi bekliyor.” yorumunu yaptı.

6 yıldır Netflix Mobil Biriminde bulunan Cameron Johnson, gelecekte daha farklı ve gelişmiş özellikler ile kullanıcılarına en iyi film izleme deneyimini sunacaklarını da açıklamalarına ekledi.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir