Menü Kapat

Mission: Impossible 6’nın Resmi Adı, Konusu ve İlk Görseli Duyuruldu!

 

M:I 6’in resmi adı duyuruldu! Film resmen Mission: Impossible 6 – Fallout oldu. Üstelik filmin syopsis’i ve Tom Cruise’a yine hayati tehlike yaşatacak bir hava aksiyon sahnesi kesitiyle beraber.

Setten sürekli sızan fotoğraflar da, artık 50’lerini yaşayan Cruise’un böyle tehlikeli aksiyon sahneleri çekmeye devam ettiğini gösteriyordu. Hatta usta aktör filmin çekimleri esnasında bacağını kırıp, çekimlere beş ay ara vermek zorunda kalmıştı. Yeni yayınlanan resmi görselde de Cruise, önceki film Rogue Nation’da uçağın dışında yaptığı tehlikeli manevraların benzerlerini bu kez bir helikopterle yapıyor.

 

Rogue Nation’da olduğu gibi Christopher Mcquarrie tarafından yazılıp yönetilen filmin konusu ise şöyle:

Mission: Impossible: Fallout’ta Ethan Hunt (Cruise) ve IMF ekibi (Alec Baldwin, Simon Pegg, Ving Rhames) ve bazı tanıdık eski yüzler (Rebecca Ferguson, Michelle Monaghan) yanlış giden bir görevin ardından zamanla yarış halindedir. Henry Cavill, Angela Bassett ve Vanessa Kirby de dümene geri dönen Christopher McQuarrie’nin dinamik cast’ına katılıyor.

Filmin synopsis’i önceki filmlerle büyük benzerlik göstermekle beraber, aslında filmin tam içeriğine dair tatmin edici bir açıklama niteliğinde değil. Hem öncekilerle olan benzerliği, hem de tatmin edici nitelikte olmaması hayranlar için hayal kırıklığı oldu. Bununla beraber, Jeremy Renner’ın ayrılığıyla kan kaybetmiş olmasına rağmen Cavill’ın yanı sıra Angela Bassett ve the Crown’ın yıldızı Vanessa Kirby gibi yıldızları kadrosuna dahil etmesi müthiş bir kadoyu bir araya getirdikleri de bir gerçek.

 

  • Mission Impossible 6: Fallout vizyon tarihi: 27 Temmuz 2018

 

 Pelerin Dergi – Ocak 2018 #5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir