Menü Kapat

Evangeline Lilly: ”Süper Kahraman Kıyafeti Seksi Ve Güçlü Hissettiriyor”

Kadrosunda Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michael Pena, Randall Park, Hannah John-Kamen, Walton Goggins, Michelle Pfeiffer, Laurence Fishburne gibi isimleri bulunduran Ant-Man serisinin ikinci filmi Ant-Man and The Wasp geçtiğimiz cuma günü vizyona girdi.

Filmde Wasp’ı canlandıran Evangeline Lilly karakterini şöyle anlattı:“Hope sadece güçlü, dirençli, insanlara dersini bildiren bir kız değil, aynı zamanda da zeki. İyi plan yapıp uygulayan bir kadın. Filmde benim için en önemli nokta buydu zaten. Hope bir kadın olarak Scott ve Hank kadar etkili ve onlarla eşit bir karakter.”

Hüriyet’ten Barbaros Tapan’a konuşan Lilly, “Kostümle kendinizi seksi hissediyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Erkek kahramanlar da kostümlerini giyince seksi hissediyor. Hepsi arkadaşım, hepsini kostümleriyle gördüm. Üzerlerinde kostümleri varken nasıl havalı yürüdüklerini görmen lazım… Bana gelirsek, ben de seksi hissediyorum ama onun ötesinde kuvvetli hissediyorum. Süper kahramanı oynamak tuhaf bir şey. Gerçek hayatta hiçbir zaman örneği olmayan bir durum. Kahramanlar nasıl yürür, nasıl konuşur, nasıl konuşur, nasıl davranırlar… Elimizde örneği yok değil mi! Ama bende kostümü giyince bütün sorular cevaplarını buluyor. Aynı tiyatrodaki gibi… Nasıl sahneye çıkınca role giriyorsun, bende de karakteri yaratmada kostüm etkili oluyor. Tabii şunu da söylemeden geçemeyeceğim; kostümün tek kötü yanı tuvalet ihtiyacını gidermek için 10 dakika çıkarmaya uğraşmak.”Kendime hep erkekleri rakip gördüm. Kızlarla bir sorunum olmadı” diyen Lilly, “Ama erkekleri her konuda yenmek istedim… Çok zahmetli bir karakterdi, yorucuydu. Neyse ki kendimi sakinleştirdim, herkesi her konuda geçmek zorunda olmadığımı öğrettim” dedi.

Filmin senaristlerinden biri olan Evangeline Lilly, “Ortak çalışmaya dayalı bir senaryo oldu. Benimle birlikte yazan arkadaşlarım çok yetenekliydi. Benim için hikayede en önemli şey insanların etkileşimi ve birbirleriyle olan iletişimi… Mesela benim bir kızım var. Sana şimdi bir baba-kız sahnesi yazabilirim. Çünkü nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Filmdeki karakterler de sonuçta insan, sadece farklı hikayeleri olan insanlar” dedi.Setten eve gittiğinde anneliğe geçiş yaptığını söyleyen ünlü oyuncu, “Sete gidip kostümü giyince Evangeline gidiyor. Eve gittiğimde de şaşkın anne geri geliyor. Çocuklar benim tamamen farklı bir versiyonumu görüyorlar. Fakat şöyle bir durum da var; oyuncular karakterde kendilerinden bir parça olmadığını söylediklerinde inanmıyorum. Bence bir şekilde kendimizden karaktere bir şey katıyoruz ya da tam tersi, karakterden bize bir şeyler geçiyor. Bazen çocuklarımın annelerinin Wasp olduğunu hissettiğim anları da yaşıyorum” yorumunu yaptı.

 

  • Captain Marvel vizyon tarihi: 8 Mart, 2019
  • The Avengers 4  vizyon tarihi: 3 Mayıs, 2019
  • Spider-Man: Far From Home vizyon tarihi: 5 Temmuz, 2019

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir