Menü Kapat

Bohemian Rhapsody’den Yeni Fragman Geldi

Geliyor. Sonunda geliyor. Az kaldı. Bohemian Rhapsody geliyor.

Queen severler toplaşın, gün bizim günümüzdür.
Filmden tek beklentim Queen’in kendi içerisinde ne kadar iletişime geçeceğiydi. Sadece freddie Mercury görmek de istemiyoruz.
Önceki Fragmanlarda Freddie Mercury ve saz arkadaşları havası varken bu fragmanda daha bi QUEEN GELİYOR ULAN !” çizgisindeler.Ekip içerisindeki çatışmalar, grubun büyüme süreci, şarkılarını yaparken neler düşündükleri, Freddie’nin grubu ne kadar etkilediği ve o meşhur aşklar…
Dönem sahneleri ve sahne kıyafetlerini detaylıca eklemişler filme. Eğer aranızda Queen’in özellikle 1981 yılı Rock Montreal konserini izlemeye doyamayanlar varsa sanırım sonunda doyacağız. Işıklandırmalar ve sahne performansları şahane duruyor.
Fragmanlardan oyunculuklar hakkında pek bir şey deme taraftarı değilim. Rami Malek ve Gwilym Lee ayrı bir iyi duruyorlar ekranda.

Fragmanın sonuna ”We’re All Legends” lafını da mıhlamışlar.  Ben de Fragmanı şöyle mıhlayayım:Beyaz perdenin büyüsünde Rock Montreal sahnesinde ”The Show Must Go On” ve ”Killer Queen” dinlemek istiyorum.

Bryan Singer’a güvenimiz tam değil. We Will Rock You’nun yapım aşamasını gösteren bir sahnede Freddie Mercury bıyıklı ve kısa saçlı ki bu 80’li yıllarda yaptığı bir model. Oysaki We Will Rock You’nun çıkışı 1977 yılı.Yani mini mini hataların yer alacağı bariz belli bu filmde. Aman sinema salonlarından hep bir ağızdan ”Yapacağınız filme…” diye değil de ”I Was Born To Love You” mırıldanarak çıkalım…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir