Menü Kapat

Okullar Açılana Kadar İzlenebilecek 10 Anime

Okulların açılmasına az bir zaman kala, siz anime severler için tatilin son günlerinde izlenebilecek pek çok türde 10 animeyi derledik. Baştan söyleyelim, animelerin kesinlikle bir izlenme sırası yoktur.1. Oushitsu Kyoushi Haine (The Royal Tutor)

Tür: Tarihi, Yaşamdan Kesitler, Shounen, Komedi
Bölüm Sayısı: 12

Kraliyet öğretmenliği ve prensleri evde eğitme işi, sadece o ülkedeki topraklarda en iyi olarak seçilen öğretmenlere verilen bir pozisyondur. Heine Wittgenstein, Grantzreich Krallığı’na, kraliyet öğretmeni olması için çağırılır. Bir sonraki kralı yetiştirme emri alır ancak önünde duran dört prensin de her birisi süper derecede gariptir. Daha önceki eğitmenlerinin hepsini defeden bu dört prense karşı Haine, hangi eğitim tekniğini kullanacaktır acaba?

Son derece eğlenceli bu animeyi izlerken hiç sıkılmayacaksınız! Yaşamdan kesitlerinde bulunduğu bu anime de Heine ve dört prensin ilişkileri sizi hem güldürecek hem de derinden etkileyecek.

2. Kabuki-bu!

Tür: Okul, Müzikal

Bölüm Sayısı: 12

Seri müzik, tiyatro ve dansı birleştiren klasik stilde Japon dans-tiyatrosu olan Kabuki etrafında döner. Kurogo Kurusu, 15 yaşında lise öğrencisinin Kabukiye olan tutkusu ve okulda Kabuki kulübü açmaya umudu vardır. Klübü açabilmek için gönüllü öğrencilere ihtiyacı vardır. Ona öğrencilerin katılmasını fark edince işler göründüğü kadar kolay olmayacaktır.Sıkılmadan zevkle izleyecek ve karakterlerin heyecanlarına birlikte ortak olacaksınız.

 

3. 91 Days

Tür: Aksiyon, Dram, Tarihi
Bölüm Sayısı: 13/12 +

Bir gün mafyanın başına geçecek olan kişi, onun adı Nero. Ondan, ailesinin katliamının hesabını soracak kişinin adıysa Avilio. Ailesinin intikamını almak isteyen Avilio, nelerden vazgeçmek zorunda kalacaktır?

İnkitam, entrika ve fedakarlıkla dolu bu anime tam size göre. Aksiyon ve intikam içerikli animelerden hoşlanıyorsanız düşünmeden başlayın. Kısa ama bir o kadar etkileyici.

 

4. Danshi Koukousei no Nichijou (Daily Lives of High School Boys)

Tür: Yaşamdan Kesitler, Okul, Komedi
Bölüm Sayısı: 19/ 12 +

Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake çok yakın üç arkadaştır. Gittikleri lise erkek lisesi olduğundan bunun sıkıntısını yaşamakta ve bundan dolayı karşı cins ile karşı karşıya kaldıklarında çoğu zaman ne yapacaklarını bilmemektedirler.Bu üç arkadaş ve çevresindekilerin yaşamları sizi kahkahalara boğacak. Belli başlı hikayesi olmadığı için kısa hikayelerden oluşuyor. Hem gülecek hem eğleneceksiniz.

 

5. Tasogare Otome x Amnesia (Dusk Maiden of Amnesia)

Tür: Okul, Gizem, Romantizm, Dram, Shounen, Doğaüstü Güçler
Bölüm Sayısı: 13/12+

Genç bir kız Seikyou eski okul binasında tek başına ölüme terk edilmiştir. Nedendir bilinmez bu kızın hayalet formunu 50 yıl sonra aynı okuldaki Niiya Teiichi adlı bir birinci sınıf öğrencisi görebilmektedir. Şimdi Niiya bu kızın neden ve kim tarafından öldürüldüğünü birlikte araştırmaya başlayacaktır.

Gerilim ve Romantizm türünden hoşlanıyorsanız bu anime tam size göre! Özellikle duygusal biriyseniz peçetenizi hazırlamadan başlamayın.

 

6. Devils Line

Tür: Vampir, Romantizm, Dram, Seinen, Aksiyon, Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 12

Bir üniversite öğrencisi olan Tsukasa, insan nüfusunun arasına karışmış pek çok vampirden biri olan bir şeytanın saldırısından kurtarılır. Tsukasa’nın kurtarıcısı olan Anzai ise doğaüstü güçlerini, Tokyo’daki şeytanlarla bağlantılı suçlarda uzmanlaşan gizli bir polis görev gücünün üyesi olarak kullanan bir yarı-şeytandır. Anzai’nin Tsukasa’yı korumaya devam etmesi, onlar arasında hızla gelişen, belirsiz bir bağ oluşturur. Anzai’nin en büyük korkularından biri olan insan kanı içme korkusu, Tsukasa ile oluşan bağları yüzünden sınanacaktır. Anzai, insan kanı içmeme konusundaki bu sarsılmaz iradesini koruyabilecek midir?Vampirler olmadan olmaz dedik ve sizlere Devil’s Line’ı tanıtmak istedik. Romantizm ve Vampir türünden hoşlanıyorsanız bu animeyi çok seveceksiniz. Tsukasa ve Anzai’nin yakınlaşmasını zevkle izleyeceksiniz. Bunun yanı sıra toplumsal olarak animedeki eleştirel bakış açısına da yakalayacağınıza eminiz.

 

7. Ghost Hunt

Tür: Gizem, Korku, Gerilim, Doğaustü Güçler, Shoujo, Komedi

Bölüm Sayısı: 25/25

Mai Taniyama ve arkadaşlarının en sevdiği şeylerden biri, birbirlerine korku hikayeleri anlatmaktı. Bir gün yine birbirlerine hayalet hikayeleri anlatırlarken, birden yanlarına 17 yaşındaki hayalet avcısı Kazuya Schibuya gelir ve bir daha hayalet hikayesi anlatıklarında kendisini de çağırmalarını ister. O gün okuldan sonra, okulun hemen yanındaki ıssız evin önünden geçen Mai, merakına yenik düşerek eve girer. Ancak Schibuya’nın asistanının onu ürkütmesi ile başlarına gelen ufak kaza sonucu Mai, Schibuya’nın yeni asistanı olmak zorunda kalır. O güne dek hayaletleri sadece hikayelerde bilen Mai, artık bir hayalet avcısı olacaktır.

Gizem, Gerilim ve Korku türünü seviyorsanız bu animeden fazlasıyla zevk alacaksınız! Mai ve Shibuya’nın yanı sıra anime de onlara katılan diğer karakterle birlikte hayalet avlamak hem eğlenceli olacak hem de gerileceksiniz! Kurgusu sizi çok etkileyecek. Ayrıca hikaye Ghost Hunt, Fuyumi Ono’nun Akuryou Series adlı 8 ciltlik roman serisinden uyarlanmıştır. 1988 yılında Shiho Inada tarafından shojo mangaya uyarlanan eser halen Nakayoshi dergisinde yayımlanmaktadır.

 

8. Piano no Mori (Piano Forest, The Perfect World of Kai)

Tür: Müzik, Okul, Seinen, Macera, Komedi, Dram

Bölüm Sayısı: 12/12

Amamiya Shuuhei, büyükannesinin sağlığının kötüye gitmesi üzerine Tokyo’dan kırsal alana göç etmiştir. Babası meşhur bir piyanisttir ve Shuuhei küçüklüğünden beri ondan piyano dersleri almıştır. Tek isteğiyse onun adımlarını takip etmektir. Okulda arkadaşlarının onun piyano çalmasını hor görmesi üzerine, İchinose Kai isimli sınıf arkadaşı, onu piyanosunu çalmak için ormanın içine götürür. Fakat piyano lanetlidir. Shuuhei çalmayı başaramaz, ancak Kai mükemmel bir şekilde çalar. İşte bu güçlü bir arkadaşlığın başlangıcı ve çok zıt iki çocuğun müzisyen olmak için yeteneklerini geliştirmesinin hikayesi olacaktır.Müzik konulu animelerden hoşlanıyorsanız Piano no Mori sizi derinden etkileyecek şüphesiz. Kenar mahallede zorluklarla büyümeye çalışan ve doğuştan piyanoya karşı dahi olan Kai ve son derece zengin ve doğuştan piyanoya karşı yetenekli olan Amamiya… Bu ikisinin hem arkadaşlıklarını hem rakip olmalarını izleyeceksiniz. Kai’nin piyano çalma konusunda ki, isteği ve karşısına çıkan zorluklar karşısında pes etmemesinden çok etkileneceksiniz!

 

9. Soredemo Sekai wa Utsukushii (The World is Still Beautiful)

Tür: Fantastik, Romantizm, Shoujo, Macera

Bölüm Sayısı: 12/12

Yağmur Düklüğü’nün yağmur çağırma yeteneğine sahip dört prensesinden en küçüğü olan Nike, istememesine rağmen zorla Güneş Kralı Livius’un yanına evlendirilmek için gönderilir. Nike, krallığa vardığında dünyayı üç yılda fethetmiş kralın bir çocuk olduğunu keşfeder. Livius, yağmur yüzü görmeyen Güneş Krallığı için Nike’nin yağmur çağırmasını isteyecektir.

Seri oldukça eğlenceli, romantizmi tadındadır. Romantizm ve Fantastik türü sevenler için çok hoş bir kimyaya sahip. Livius’un çocuk görünümüne aldanmadan bir şans vermelisiniz! Kesinlikle hafızalarınızda güzel bir yer edinecek.

 

10. Ginban Kaleidoscope (Skating Rink Kaleidoscope)

Tür: Spor, Dram, Fantastik, Romantizm

Bölüm Sayısı: 12/12

Pete Pumps, gösteri uçaklarında görevli bir pilottur. Tazusa Sakurano ise, buz pateni ile uğraşan bir sporcudur. Kadınlar buz pateni turnuvası esnasında, kimsenin düşünemeyeceği ilginç bir olay yaşanır, turnuvanın devam ettiği bir esnada,Tazusa’nın gösterisini sunduğu sırada, Pete de uçağı ile akrobasi gösterisini sunmaktadır. Tazusa tam bu esnada yaptığı hareket de başarısızlık yaşarken Pete de uçağı ile yere çakılarak yaşamına veda eder. Yaşadığı başarısızlığı kabullenemeyen Tazusa, günün geri kalanında sinirli bir şekilde devam ederken, etrafından gelen garip sesler duymaya başlar, ilk anlarda halüsinasyon gördüğünü sanan Tazusa,kısa bir zaman sonra yanıldığını anlayacaktır çünkü duyduğu sesler halüsinasyon değil tam tersine öldükten sonra bir hayalete dönüşen Pete’den gelmektedir. Pete’in hayaleti, Tazusa’nın vücuduna yerleşmiştir ve belli bir dönem bu şekilde devam edecektir. İkilinin hayatlarını bu şekilde geçirmesinin bir nedeni olacaktır.Son olarak spor animesi ile kapanışı yapalım dedik. Sizi güldürecek, eğlendirecek ve aynı zamanda çokça duygulandıracak bu animeye hazır olun. Spor türünden hoşlanıyorsanız bu animeye bir şans vermelisiniz! Tazusa ve Pete’in dünyası sizi çok etkileyecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir