Menü Kapat

Dizi Tavsiyesi: BoJack Horseman

Bu gün sizlere BoJack Horseman’dan bahsetmek istiyorum.

Bütün animasyon dizilerini izlemek gibi bir hedef edindim ve önüme gelen animasyon dizisini izliyorum. BoJack Horseman da uzun süredir başlamak istediğim bir diziydi ve listemdeydi ben de oturdum, izlemeye başladım.Komedi dizisi sandığım için büyük bir hayal kırıklığına uğradım ve diziyi bırakmaya karar verdim. Dizi komik değil ve oldukça boştu. Neden izliyorum ki dedim kendi kendime. Daha sonra farkında vardım ki animasyon dizileri komik olmak zorunda değildi ki. Derken 1-2 bölüm daha izlemeye devam ettim izledikçe BoJack’in yalnızlığı aslında bana pekte uzak gelmemeye başladı. Tıpkı bir sitcom dizisinde olduğu gibi karakterlere ısınmıştım. Evet karakterler aşırı abartı rol yapıyordu ama hepsine alışmıştım çünkü o karakter öyle birisiydi tıpkı The Big Bang Theroy’de Sheldon’a alışmamın üzün sürmesinin ardından Sheldon’ı çok sevmem gibi bir durumdu bu.

Dizi kısaca BoJack’in bunalımını anlatıyor. Hayata karşı bakış açısını hayatın ona yaptıklarını ve onun haya yaptıklarını izliyoruz. Bahsetmeden yazımı bitirmek istemediğim bir diğer konu ise dizide tonla detay var. Spoilera girmesin diye isim vermeden bahsedeceğim. Dizinin jeneriği her sezon aynı gibi dursa da aslında bir kaç değişiklik oluyor örneğin bir karakter öldüğünde o karakteri bir sonraki jenerikte görmüyoruz.Bunun yanında dizide de bir çok dizi ve filme gönderme bulunuyor. Bir çoğunu kaçırsam da dikkatli izleyip bunları yakalarsanız gerçekten bir çoğu oldukça zekice yerleştirilmiş. Örneğin penguenin ofisindeki iglo resmi, Mr. Peanutbutter’ın yemeğini köpek kabından yemesi, BoJack’in mısır gevreğinin adının Wheat Lumps olması, ve sanırım en güzel detay ise aşağıdaki fotoğraf.

Dizi güzel bir hikayeye sahip ve bununla birlikte bir çok detay sunuyor 5. sezon çıkmadan diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir