Menü Kapat

Justice League Filmi Batman’in Hikâyesini Silip Attı

Snyder’ın başladığı, Whedon’un baştan çektiği ve Warner Bros’un adeta mahalle berberi edasıyla tıraşladığı Justice League filmi üzerine birçok tartışma yaşandı. Yakında Blu-Ray olarak çıkacak olan filmin kesilmiş sahnelerine çok fazla anlam yükleniyor ve bunların başında @scedydesigner adlı Twitter kullanıcısı geliyor.

Kendisi, Komiser Gordon’un ilk fragmanda söylediği “It’s good to see you playing well with others again” (Seni tekrar başkalarıyla uyum içinde çalışırken görmek güzel) lafının kesildiğini ve bunun çok önemli olduğunu söylüyor. Filmde Gordon o cümleyi aynen kuruyor ancak bu sefer “again” demiyor. Yani cümle bir anda “Seni başkalarıyla uyum içinde çalışırken görmek güzel” oluyor. Bu arkadaşa göre sadece bu kelime çıkartılarak Batman’in bütün geçmişini silmişler. BvS’deki suçla savaş göndermeleri ve Robin kostümü falan hepsi yalan olmuş anlayacağınız.Peki neden bu kadar ciddiye alındı bu?

Çünkü Gordon Batman’in dostunu düşmanını bilir. E malum Nightwing ve Batgirl solo filmleri de gelecek. Yapım şirketi böyle bir projeden vazgeçmeyeceğine göre neden böyle bir kesim yapıldı ve gönderme yapılmaktan vazgeçildi. İşte kafalardaki soru işareti bu.

Elimizde üç ihtimal var!

Snyder; Kendi projesini baltaladığını düşünmek saçma olur. Bu sebeple ilk akla gelen bu fikri hızlıca eliyoruz.Whedon; Birçok DC hayranı kendisinden haz etmiyor. Marvel’dan geçtiği için filmin birçok yerini kestiğini düşünüyor ancak şu bir gerçek ki WB bu yetkiyi onunls pek paylaşmış sayılmaz.

WB; En makul ihtimal şu ana kadar filmleri anlamsızca tıraşlamış olan yapımcılar. Herkes bu konuda hem fikir olurken WB içinde yapılan büyük değişikliklere de sevinmiyor değiliz. En azından artık manasız olayları araştırmak ve tartışmak yerine filmi izleyip yorumlayabileceğiz. 

 Pelerin Dergi – Ocak 2018 #5

 

  • Aquaman vizyon tarihi: 21 Aralık 2018
  • Shazam! vizyon tarihi: 5 Nisan 2019
  • Wonder Woman 2 vizyon tarihi: 1 Kasım 2019

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir