Menü Kapat

Denis Villeneuve Dune Filmi Hakkında Açıklama Yaptı

Prisoners, Sicario, Arrival ve Blade Runner 2049 gibi filmleri yönetmiş olan Denis Villeneuve, Frank Herbert’ün 1965 yılında yayımladığı ünlü bilimkurgu eseri Dune’u sinemaya uyarlacağını biliyoruz. Denis Villeneuve son iki filmiyle dikkatlerini üzeri çekmiş ve harika bir yönetmen olduğunu kanıtlamıştı.Dune’u sinemaya uyarlayacağı haberleri çıkınca geek camiası olarak havalar uçmuştuk. Çünkü bu adam Blade Runner’ın devamını yaklaşık 30 yıl sonra çekmiş ve bunun altından çok iyi şekilde kalkabilmişti. Denis Villeneuve Dune’u çekebilmek için 25. James Bond filmini geri çevirdi. Son röportajında Dune ile ilgili yaptığı açıklama ise şöyle;

“Star Wars’taki fikirlerin büyük kısmı Herbert’in 1965’te yazdığı Dune’dan geliyor. Bunu aşmak için büyük bir meydan okuma gerçekleştireceğiz. Bu konudaki tutkum, aslında hiç görmediğimiz bir Star Wars filmi yapmak, başka bir deyişle Dune ile yetişkinler için bir Star Wars filmi yapmış olacağız, neler olacak göreceğiz.”

Geek camiası olarak çoğumuz Star Wars’tan soğuduk özellikle Disney’e gelişinden sonra Denis Villeneuve’de yetişkinlerin Star Wars’u olacak diyorsa bunu yapabilecek bir adam. Biz bu adam ne çekse izleriz modundayız. Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtin! 

 Pelerin Dergi – Ocak 2018 #5

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir